Milé kolegyne,

s udalosťami na Ukrajinských hraniciach sa vám pravdepodobne naskytne jedinečná možnosť pomôcť deťom utečencov a zároveň sa naučiť niečo nové, o čom ste už pravdepodobne počuli ale nemali možnosť vidieť naživo, čo pomáha ľuďom s autizmom odomknúť zatvorené dvere komunikácie a vyjadrenia citov.

Kelly Hunter (známa osobnosť Shakespearovho divadla v Londýne, Anglicku), “vynálezkyňa” metódy Heartbeat Method je riaditeľkou divadla The Flute Theatre a veľmi známou herečkou (aj spisovateľkou) s veľkým srdcom. Napriek jej “nabitému” programu by so svojimi kolegami chcela ponúknuť pre deti/rodiny utečencov z Ukrajiny trochu svojej práce.

S Kelly som spolupracovala viac ako desať rokov v Londýne (s autistami 16 rokov), poznáme sa od roku 2006.  Pracuje hlavne s deťmi s autizmom ale má veľa skúseností aj s rodinami, ktoré zažili traumu.

Pracuje priamo s deťmi, v niekoľkých jazykoch, sústreďuje sa na zmyslové dramatické hry, ktorými sa snaží u detí o to, aby cez hry dokázali vyjadriť svoje pocity, myšlienky, ktoré sú uväznené z dôsledku autizmu (alebo traumy).

Sú to jednoduché hry, ktoré majú svoje čaro, herci pracujú “za chodu” priamo s deťmi na javisku, telocvični, v triede, izbe….. a spolu s deťmi vytvárajú celú divadelnú hru.

Jej práca je celosvetovo uznávaná, vo Veľkej Británii, Amerike, Kanade, Indii, Peru, Rumunsku, Španielsku a po celom svete.

Kelly so svojou skupinou by  chceli prispieť a zaujať/rozveseliť deti a ich rodiny a tým im aspoň na chvíľu spríjemniť tieto trpké chvíle života. Zároveň však hľadá ľudí, ktorých by mohla naučiť princíp a tieto hry, ktoré NAOZAJ pomáhajú ľuďom s autizmom a traumou a ktorí by mohli pokračovať v odovzdávaní skúseností po jej odchode z hranice.

Ak sa medzi vami nájde niekto, kto by mal záujem pomôcť a zároveň sa niečo úžasné naučiť – ZADARMO!!!, máte jedinečnú príležitosť. Prosím, posuňte túto informáciu každému o kom viete, že by mal záujem.

Predpokladaný príchod o týždeň, na jeden týždeň.  

Prosím, pozrite si kúsok videa, je ťažké vysvetliť jej prácu, ktorej sa venuje dve desiatky rokov na kúsku papiera….  

https://flutetheatre.co.uk/a-midsummer-nights-dream/

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom. S pozdravom,

Mgr. Jurina Krafčíková 0903128267 alebo  jurkra@yahoo.co.uk