Milé členky a milí členovia Asociácie PRO LP, milí naši priaznivci a podporovatelia, 

nadchádza čas na posledný tohtoročný mail od nás. Pripravili sme si pre vás veľké prekvapenie a preposielame aj milú pozvánku, čo-to pripomenieme a aj Vám zavinšujeme. 

Poďme teda na to:

Čoskoro oslavujeme narodenie Ježiška. Avšak ešte predtým môžeme pomyselne osláviť narodenie prvého liečebáckeho podcastu „Liečebná pedagogika ako cesta.“ Prvý diel si už môžete vypočuť tu  alebo tu. Nové diely podcastu budú vychádzať každé dva týždne. Tešiť sa môžete na rôzne témy so zaujímavými hosťami zo sveta liečebnej pedagogiky. Podcastom vás budú sprevádzať Ivana Lessner Lištiaková a Petra Šteinecker.

Ivana Lessner Lištiaková nás pozýva do účasti na výskume o prínosoch liečebnej pedagogiky a každodennej realite našej profesie. Cieľom výskumného projektu Realita liečebného pedagóga je zozbierať dáta, ktoré poslúžia ako dôkazy pri zavádzaní legislatívnych zmien a posilnia hlas liečebných pedagógov v existujúcich iniciatívach v školstve, zdravotníctve aj sociálnom sektore. Výskum bude realizovaný formou online rozhovorov. Viac informácii vrátane konkrétnych otázok, ktoré sa Ivana bude pýtať nájdete na webe https://liecebnapedagogika.wordpress.com/ . Účasť je anonymná, preto sa prosím ozvite priamo Ivane na pracovný email I.LessnerListiakova@uos.ac.uk.

Pre tých, ktorí toľko odkladali, až nestihli, pripomíname stále možnosť obnoviť svoje členstvo v Asociácii PRO LP

Zároveň opäť pripomíname, aby ste si rezervovali termín 8.2.2022 na druhé pokračovanie konferencie Štandardy v liečebnej pedagogike. Tentoraz nás čaká téma psychosociálnej rehabilitácie. 

No a na záver vám chceme priať krásne sviatky a tých pár dní, ktoré do nich ostávajú, v čo najväčšom pokoji a radosti. Pokoj, vnútorná pohoda a tichá (a možno aj primerane hlasná) veselosť, nech ostávajú s vami aj v novom roku. 🙂